Kawa Speciality / Single Origin

( ilość produktów: 23 )

W naszej ofercie sklepu internetowego odnajdziesz kawę speciality, a więc najwyższej jakości. Takim tytułem wyróżniane są mieszanki, które podczas oceny organoleptycznej przez Q-graderów, czyli wyspecjalizowanych ekspertów w ocenie kawy, posiadających certyfikat wydany przez Coffee Quality Institute  otrzymały ponad 80 punktów na 100 możliwych. W ocenie nie tylko brane są pod uwagę zielone, a następnie wypalone ziarna, ale również smak i aromat zaparzonego naparu.Aby, każda ocena była rzetelna i ustandaryzowana z pomocą przychodzi międzynarodowa organizacja SCA (Speciality Coffee Association), której celem jest wspieranie globalnych społeczności kawowych i ich działań mających na celu uczynienie kawy bardziej zrównoważoną, sprawiedliwą i dobrze prosperującą działalnością dla całego łańcucha wartości.  Wyrażenie “speciality coffee” zostało po raz pierwszy użyte w roku 1974 przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal do określenia najlepszych ziaren, które są produkowane w warunkach mikroklimatycznych.  

Kawa speciality  

W naszej ofercie znajdziesz produkty, które przypadną do gustu nie tylko amatorom, ale również smakoszom aromatycznego naparu.  

Kawy jakości speciality to kawy składające się z najlepszej jakości ziaren, które są przeznaczone do różnych metod przygotowania jak np. do espresso czy alternatywnych metod parzenia, gdzie możemy wyróżnić na pewno Drip, Chemex czy Aeropress.  Każda kawa jest odpowiednio przygotowana pod względem stopnia wypalenia oraz w większości przypadków posiada obszerne informacje na opakowaniu dotyczące pochodzenia, metody obróbki co daje nam potwierdzenie i gwarancję najwyższej jakości produktu. 

Kawa Single Origin 

Kawa single origin nazywana jest również jako kawa jednorodna, ponieważ zbiory pochodzą z upraw jednego państwa, plantacji lub jednego obszaru czyli nie jest to mieszanka różnych ziaren. 

Kawy te wyróżniają się niezwykle małą ilością wad w porównaniu do “marketowych” produktów, które niejednokrotnie mogą wydalać zapach stęchlizny, natomiast w smaku dominować cierpkością oraz nadmierną kwasowością przyczyniającą się do wzdęć. Decydując się na mieszankę najwyższej jakości od razu wiemy, z jakiego regionu świata pochodzi i i jaka jest jej charakterystyka.  Delektując się sporządzonym naparem, należy pamiętać, że najwyższa jakość jest zachowana od zasadzenia sadzonki kawowca aż po otrzymania z niego filiżanki wyjątkowego naparu.  

Co wyróżnia najwyższej jakości napar?  

W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są kawy jakości speciality składające się z najlepszych ziaren pozbawionych defektów,  z których przygotujemy doskonały napar ,który będzie nas kusił swoim aromatem i smakiem. Wśród doznań smakowych można spodziewać się różnorodnych wariacji smaków: owoców suszonych, leśnych, cytrusów, ziół czy też czekoloady, wanilii i wielu innych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
Obsługa na najwyższym poziomie! Szybko i sprawnie! Szczerze polecam.
2024-02-19
Profesionalna I bardzo Mila .
pixelpixel