Herbata liściasta vs. herbata w torebkach – którą wybrać?

2022-10-10
Herbata liściasta vs. herbata w torebkach – którą wybrać?

Koneserzy herbaty zazwyczaj wybierają wersję liściastą. Dlaczego? Skąd taka zła sława herbat w torebkach? W tym wpisie rozwiewamy wątpliwości! Jeśli chcesz wiedzieć, czym kierować się w wyborze herbaty, zapraszamy do lektury ;)

Powodem wyboru herbat w wersji liściastej jest przede wszystkim smak i aromat napoju, który zdecydowanie różni się od herbat zaparzanych w gotowych torebkach. Po zalaniu liści wodą, przez dłuższy czas rozwijają się, uwalniając bogate walory smakowe.

Herbata liściasta wymaga większej ilości pracy od plantatorów i producentów. Podobnie, jak w przypadku ziaren kawy, trzeba zadbać o każdy etap produkcji: od uprawy, po obróbkę. Liście muszą spełniać odpowiednie kryteria, aby trafić do konsumentów.

W przypadku herbat w torebkach, sami nie jesteśmy w stanie ocenić jakości liści. Zdarzają się przypadki, w których torebka zawiera pył herbaciany, który powstaje podczas produkcji herbaty liściastej. To ważne, aby nawet w przypadku sięgania po herbatę w torebkach zwracać uwagę na wiarygodność producenta oraz poszukiwać informacji o pochodzeniu liści.

Polecane herbaty liściaste

> Herbata ADALBERT'S tropikalna < > Herbata ADALBERT'S Exotic Deluxe Organic <  > Herbata ADALBERT'S Pineapple <

 

Polecane herbaty owocowe (liściaste i w torebkach)

Jeśli lubisz herbaty owocowe w makamade.pl znajdziesz doskonałe kompozycje! Mamy dla Ciebie propozycje zarówno herbat owocowych liściastych, jak i tych w torebkach, stworzonych z materiału BIODEGRAWALNEGO i kompostowalnego w warunkach przemysłowych.

> Herbata ADALBERT'S Fruit Island MANGO <

> Herbata ADALBERT'S Fruit Island STRAWBERRY & ROSE HIPS < 

> Herbata zielona ADALBERT'S z melonem <

Rodzaj herbaty a zdrowie

Herbata liściasta poza walorami zmysłowymi, może korzystnie wpływać na organizm. W liściach zawarte są cenne witaminy oraz minerały, które wpływają na poprawę zdrowia oraz zapobiegają licznym chorobom.

Herbaty w torebkach również mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie, po warunkiem, że sama torebka jest stworzona z naturalnych materiałów. Najkorzystniej jest sięgać po herbaty w torebkach zwanych piramidkami, w których widać liście herbaty, a sama torebka nie zawiera plastiku, który pod wpływem wysokiej temperatury (zalania torebki wrzątkiem) powoduje uwalnianie np. rakotwórczego mikroplastiku.

Przyjemność z picia herbaty

Być może do tej pory przygotowanie herbaty liściastej było dla Ciebie mało praktyczne, zbyt długie i wymagające. Jeśli wyposażysz się w odpowiednie akcesoria, zaparzenie liści będzie dziecinnie proste, a Tobie pozwoli odkrywać nowe smaki i aromaty!

Poniżej prezentujemy nowoczesne, ciekawe rozwiązania, dzięki, którym bez dodatkowego wysiłku przygotujesz doskonały napar herbaciany.

> Czajnik elektryczny z wkładem do herbaty ZWILLING <

> Czajnik do herbaty z podgrzewaczem ZWILLING < 

> Zaparzacz do herbaty ZWILLING <

Wybierz herbatę najwyższej jakości!

Jak widzisz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która herbata jest najlepsza. Warto po prostu dokładnie czytać etykiety produktów, które kupujemy i kierować się najwyższą jakością.

Gorąco Cię zachęcamy do odkrywania różnorodnego świata herbat! W sklepie makamade.pl znajdziesz wyłącznie sprawdzone pozycje od zaufanych procentów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami: sklep@makamade.pl

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
Obsługa na najwyższym poziomie! Szybko i sprawnie! Szczerze polecam.
2023-12-21
Zamówienie dostarczono na czas. Jakość zapakowania produktów bardzo fajnie. Wszystko zgodnie z zamówieniem.
pixelpixel