Kawa speciality, kawa single origin, kawa bio. Krótki przewodnik po kawach Supracafé.

2022-03-31
Kawa speciality, kawa single origin, kawa bio. Krótki przewodnik po kawach Supracafé.

Supracafé to jedyny hiszpański producent kawy, który posiada własne plantacje w Kolumbii. Dzięki konsekwentnym działaniom skupionym na dopracowaniu do perfekcji pojedynczych etapów produkcji, Supracafé cieszy się ogromnym zaufaniem wśród smakoszy kawy na całym świecie. O najwyższej jakości świadczy fakt, iż kawy Supracafé są serwowane w prestiżowych lokalach, restauracjach i hotelach odwiedzanych przez najbardziej wymagających klientów. Więcej o samej marce przeczytasz w naszych poprzednich wpisach na blogu.

Historia marki, wysoka jakość produktów oraz świadome podejście do zrównoważonej produkcji sprawiły, że zdecydowaliśmy się podzielić z naszymi klientami ofertą Supracafé. W sklepie makamade.pl znajdziesz różne kompozycje ziaren pochodzących z najlepszych plantacji. Zachęcamy Cię do eksperymentowania z nowymi smakami i aromatami. Jeśli dopiero odkrywasz produkty Supracafé, przeczytaj ten krótki przewodnik, który mamy nadzieję, pomoże Ci rozeznać się w temacie i wybrać kompozycje, które spełnią Twoje oczekiwania.

Kawy ziarniste Supracafé - mieszanki Arabica

Na początek prezentujemy kawy 100% Arabica, które są tworzone na bazie ziaren różnego pochodzenia. Oznacza to, że pomimo iż w nazwie kawy znajdziesz informację „100% Arabica” same ziarna zostały zebrane na plantacjach znajdujących się w różnych rejonach świata.

Przykład – Kawa ziarnista Supracafé Ecuatorial 100% Arabica

Ziarna Arabica pochodzą zarówno z plantacji znajdujących się w Kolumbii, jak i Brazylii. Ta konkretna kompozycja charakteryzuje się średnio ciemnym paleniem z większym rozwinięciem ziarna, która prezentuje profil w filiżance o bardziej intensywnym aromacie wraz z karmelowymi i czekoladowymi nutami. Połączenie ziaren z różnych plantacji pozwala na uzyskanie ciekawej, unikalnej kompozycji smaku i aromatu. Więcej szczegółów > TUTAJ

Inne przykłady kaw Supracafé na bazie ziaren Arabica pochodzących z różnych plantacji:

- Kawa ziarnista Supracafé Mediterraneo 100% Arabica. Pochodzenie ziaren: Kolumbia, Brazylia, Ameryka Środkowa: Gwatemala, Kostaryka i Afryka: Etiopia, Kenia. Więcej szczegółów > TUTAJ

- Kawa ziarnista Supracafé Caribe 100% Arabica. Pochodzenie ziaren: Kolumbia, Brazylia i Ameryka Środkowa: Nikaragua, Gwatemala, Kostaryka. Więcej szczegółów > TUTAJ

Kawa ziarnista speciality Hacienda Supracafe 100% Arabica BlendRęcznie zbierana 100% Arabica z naturalnego palenia. Odmiany Tabi, Bourbon, Tipica yellow, Caturro yellow and red. Kawa pochodzi z własnej plantacji "Hacienda Supracafé" w Kolumbii, na płaskowyżu Popayan, Departament Cauca.

Kawa ziarnista speciality Hacienda Supracafe 100% Arabica Blend - więcej >

Kawy ziarniste Supracafé – Single Origin (inaczej Speciality)

W przypadku kaw Single Origin czy Speciality mamy do czynienia z kompozycjami na bazie ziaren pochodzących z jednej plantacji w konkretnym regionie, z jednego zbioru, tego samego gatunku. To idealny wybór dla prawdziwych odkrywców i miłośników kawy. Dlaczego?

Przede wszystkim każda kawa single origin będzie miała swój specyficzny charakter, nuty smakowe, aromaty. Taka kompozycja pozwala poznać lokalne smaki. Nie da się jej zastąpić, ani pomylić z kawą z innego regionu. Każda lokalizacja ma swoje cechy charakterystyczne. Na walory kawy speciality wpływają tez warunki atmosferyczne, stan gleby, powietrza i wszystkich czynników zewnętrznych, które w danym czasie towarzyszyły dojrzewaniu drzew kawowych.

Warto podkreślić, że określenie "kawa specialty" odnosi się wyłącznie do kaw z ziaren najwyższej jakości, ocenianych przez certyfikowanych degustatorów kawy - Q graders. W punktacji Q Grade (skala 0-100) kawy speciality muszą zdobyć od 80 do 100 punktów.

Wśród kaw Supracafé Single Origin znajdują się zarówno kompozycje stworzone na bazie ziaren Arabica z różnych zakątków świata, jak i te pochodzące z Hacienda Supracafé zlokalizowanej w Kolumbii.

Kawa ziarnista speciality Supracafe COSTA RICA LA PASTORA TARRAZU 100% Arabica - więcej >

Kawy ziarniste Single Origin Supracafe 100% Arabica - więcej >

Kawy ziarniste Speciality Supracafe 100% Arabica - więcej >

Kawy ziarniste Supracafé BIO

Supracafé jest producentem kawy, który mocno angażuje się w zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy, propagując innowacyjność i odnowę plantacji kawy. Wśród kompozycji Supracafé znajduję się także wysokiej jakości kawy Arabica z Kolumbii z certyfikowanych upraw. 

Kawa ziarnista Supracafe 100% Arabica Ecologico - więcej >

Podziel się z nami opinią!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kaw Supracafé lub chcesz się z nami podzielić swoją opinią o wybranej kompozycji, napisz do nas > sklep@makamade.pl

 

 Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 198 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Dziękuję za szybką realizację zamówienia!
2024-02-19
Profesionalna I bardzo Mila .
pixelpixel