Odwiedziliśmy palarnię Supracafé w Madrycie. Zobacz relację!

2022-03-15
Odwiedziliśmy palarnię Supracafé w Madrycie. Zobacz relację!

Pod koniec 2021 roku mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić hiszpańską palarnię kawy należącą do Supracafé. Ci, którzy nas znają, wiedzą, że bardzo starannie dobieramy produkty, które oferujemy naszym klientom w makamade.pl Dzięki uprzejmości zarządu oraz pracowników Supracafé znaleźliśmy się w miejscu, które zrobiło na nas ogromne wrażenie i utwierdziło w przekonaniu o doskonałej jakości kaw hiszpańskiego producenta. Przeczytaj relację!

Supracafé na świecie

W naszym kraju marka Supracafé nie należy jeszcze do najpopularniejszych. Warto jednak podkreślić, że w kontekście globalnym to jeden z najbardziej uznanych, hiszpańskich producentów kawy premium na świecie! Roczna wielkość produkcji odpowiada około 50 milionom filiżanek kawy Arabica o najwyższym standardzie. W samej Hiszpanii kawa jest obecna w 1500 restauracjach w całej Hiszpanii, w tym w prestiżowych La Terraza del Casino, Santceloni, Aponiente, Las Rejas, El Bohio, Álbora czy Alabaster, które posiadają gwiazdki Michelin.

Od rośliny do filiżanki

Jak czytamy na stronie Supracafé już od początku istnienia firmy w 1990 roku ogromnym pragnieniem założycieli było utrzymanie najwyższej jakości na każdym etapie produkcji, tj. od rośliny po wrażenie w filiżance. Konsekwentne działania doprowadziły do sytuacji, w której Supracafé osiągnęła swój cel. Stało się tak za sprawą m.in. powołania do życia TECNiCAFE - Parque Tecnológico de Innovación del Café w 2015 r. w Kolumbii, na terenie plantacji należących do producenta. To pierwsze na świecie otwarte modelowe centrum badawczo-rozwojowe, którego celem jest tworzenie innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie zapewnienie najlepszej jakości ziaren.

Palarnia kawy w Madrycie

Podczas naszych wewnętrznych testów kaw od różnych producentów, Supracafé od początku wzbudzała nasze zainteresowanie. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że możemy osobiście odwiedzić palarnię w Madrycie. To tutaj spędziliśmy kilka wartościowych godzin, poznając „od środka” jej działanie. Jeśli uważasz, że dobrej jakości kawa powstaje wyłącznie w małych, klimatycznych palarniach, musimy Cię rozczarować. Oczywiście jako koneserzy znamy założycieli niewielkich palarni, którzy dostarczają doskonałą kawę. Wkładają w pracę wiele pasji i zaangażowania, mając ogromną wiedzę w temacie. Jednak to nie oznacza, że każda palarnia działa na podobnych zasadach. W palarni Supracafé na pewno nie jest kameralnie i klimatycznie, ale to, co zrobiło na nas ogromne wrażenie to dbałość o każdy etap procesu. To miejsce jest idealnym przykładem połączenia wiedzy i pasji do kawy z doskonałym wykorzystaniem nowych technologii. Nie ma tu miejsca na pomyłki, czy na etapie samej produkcji, czy w kontekście jakościowym. Precyzja, powtarzalność, najwyższy standard, ciągła kontrola, ludzie, którzy mają ogromną wiedzę i wykonują pracę z godną podziwu starannością. Tak opisalibyśmy palarnię Supracafé. Poniżej kilka ujęć, które udało nam się zrobić na miejscu :)

Hacienda Supracafé – raj dla kawoszy

Jest jeszcze jedno miejsce związane z Supracafé, które warto poznać. Przyznajemy, że wyprawa tutaj zajmuje topową pozycję na naszej liście miejsc do odwiedzenia ;) To zupełne przeciwieństwo palarni w Madrycie. Przynajmniej pod względem atmosfery. Hacienda Supracafé znajduje się w Kolumbii. To jest PRAWDZIWY RAJ DLA KAWOSZY!

Hacienda Supracafé została stworzona jako projekt badawczy mający na celu odzyskanie zacienionych plantacji kawy oraz produkcję ekskluzywnej i limitowanej kolekcji kaw najszlachetniejszych odmian. Obejmuje trzy farmy na najżyźniejszych ziemiach kolumbijskiego departamentu Cauca, położone na optymalnej wysokości między 1700 a 1900 m u podnóża wulkanu Puracé, w sercu Kordyliery Środkowej.

Oprócz samych plantacji znajduje się tu niewielki Hotel Hacienda zaaranżowany w stylu eleganckiej, wiejskiej posiadłość z 10 komfortowymi pokojami. Pobyt w tym miejscu pozwala dosłownie zanurzyć się w świecie kawy. Bliskość natury, wspaniałe krajobrazy, kontakt z pasjonatami – na to wszystko mogą liczyć goście hotelu. Odwiedzający zwiedzają plantacje, mają też możliwość uczestniczenia w warsztatach związanych z procesem uprawy kawy od podstaw, a także technikami palenia i mielenia.

Zobacz film o Hacienda Supracafé >>>

Otwórz się na nowe!

Mamy nadzieję, że nasza relacja zmotywuje Cię do poszerzania kawowych horyzontów… W makamade.pl wciąż będziemy poszukiwać wartych spróbowania smaków i aromatów z różnych zakątków świata. Tymczasem zachęcamy Cię do spróbowania jednej z wybitnych kaw Supracafé. Jesteśmy pewni, że odkryjesz kompozycję, która przypadnie Ci do gustu!

 

 Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 197 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
Obsługa na najwyższym poziomie! Szybko i sprawnie! Szczerze polecam.
2024-02-01
Bardzo profesjonalna firma. Błyskawiczna realizacja zamówienia . Wszystkie produkty elegancko spakowane i bardzo dobrze zabezpieczone. Kawy Hardy próbowałem w Mediolanie i jest to teraz moja ulubiona kawa. Życzę Wam powodzenia i cieszę się ,że wprowadziliście kawy Hardy na polski rynek!
pixelpixel